B U L U T O Ğ L U
  • 0536 553 02 64
  • 0536 770 95 78
  • Emirefendi, Barış Manço Cd. No:3, 55400 Bafra/Samsun
  • Takip Et :
Asansörlü nakliyat nedir ? Neden önemlidir ? Nasıl yapılır ?
  • 30 Cts

Asansörlü nakliyat nedir ? Neden önemlidir ? Nasıl yapılır ?

Asansörlü nakliyat, ev taşımacılığı standartlarına aslında yeni girmiş bir kavramdır diyebiliriz. Bir yeniliğin ortaya çıkması ile yaygınlaşması arasındaki zaman genellikle çok kısadır ve asansörlü evden eve nakliyat işi de belki gecikmeli olarak ortaya çıkmış ancak tüm nakliye firmaları arasında hızla yayılarak verilen hizmetler arasındaki olmazsa olmaz yerini almıştır. Tıpkı, evlerin bir zamanlar açık kasalı sıradan kamyonlar ve ev taşıma ile ilgisi olmayan nakliyecilerce taşındığı zamanlarda, sadece ev taşıma işi yapan firmaların ortaya çıkmaya başlaması ve bunlara gösterilen ilgi nedeniyle evden eve nakliyat işi yapan firmaların hızla çoğalmaya başlaması gibi. Asansörlü evden eve nakliyat, taşınacak eşyaların bina dışına aktarılarak kamyona yüklenmesi ve daha sonra yeni evinize aktarılması işinin, bina dışından evin balkonuna veya uygun bir penceresine kadar ulaştırılmış asansör vasıtasıyla yapılan taşıma şeklidir. Asansörlü taşımacılıkta kullanılan asansörler, bu amaca göre tasarlanmış, üzerine yüksek katlara kadar ulaşabilen asansör yerleştirilmiş araçlar ile yapılır. Bir evden eve nakliyat asansör aracını aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Asansörlü taşımacılık hizmetinin henüz yaygınlaşmadığı dönemlerde, tüm ev eşyaları apartmanların / binaların merdivenlerinden, zorlu engeller aşılarak ve zaman zaman çoğu eşyaya zarar vererek , küçük eşyalar, koliler kucaklarda üst üste yığılmış olarak taşınır, buzdolabı, çamaşır makinası, mobilyaların demonte edilmiş büyük parçaları genellikle çalışanlar tarafından sırtlanarak taşınırdı.

Bu taşıma şekli her zaman eşyalar için bir hasar riski oluşturmaktadır. Dar apartman merdivenlerinden büyük eşyalar ile iniş çıkışlarda hamaliye işini yapan çalışanlar oldukça zorlanabilmekte, eşyalar duvara veya merdiven korkuluklarına çarparak kimsenin istemediği ufak veya büyük hasarlar oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu tür sorunlar, nakliye firmasını , müşteriyi , çalışanları oldukça ağır bir yük altında bırakmaktadır.

Eşya asansörü araçlarımız , yıllar önce tarafımızdan en yoğun zamanlarda bile müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak giderecek şekilde temin edildi. Aracı kullanabilecek profesyonel eğitimli çalışanların firmamıza katılması sağlandı ve uzman operatörler yetiştirmeye devam etti , günümüzde de etmektedir.

Bazı firmalar asansörlü araçları diğer firmalardan kiralamakta , kiralarken resmi işlemleri de eksik yapmaktadır. Eksik yapılan resmi işlemlerin sonucunda karşılaşılabilecek olumsuz bir durum içinden çıkılamayacak bir hal alabilir ve eşyalarınızın zararını firmaya karşılatamayabilirsiniz. Dolayısıyla ; nakliye hizmeti alacak olan kişilerin kesinlikle kendi araçlarını kullanan , araç flosu zengin olan nakliye firmalarını tercih etmeleri , çalıştıkları firmaların küçük yerel bir firma olmasından ziyade profesyonel bir marka olmasına ve genel bir bölgeye hitap ettiklerinden emin olmaları tavsiye edilir.

Merhaba, Nasıl Yardımcı olabilirim?